کمیته تحقیقات دانشجویی واحدی است که در جهت تسهیل تحقیقات و پژوهش های دانشجویی تاسیس گردیده است. کمیته های تحقیقات دانشجویی با هدف آشنا سازی دانشجویان جوان با مساله پژوهش و آموزش پژوهش به صورت علمی و همچنین تربیت پژوهشگران آینده در محیطی علمی و صمیمی تشکیل گردیده اند.

این واحدهای تحقیقاتی در تمامی دانشگاههای علوم پزشکی کشور تاسیس گردیده اند و هر یک در سطح کشور عضو یکی از شبکه های همکار می باشند. این شبکه ها شامل شبکه های همکار تهران، شمال، مرکز، شرق، غرب و جنوب می باشند.

 در پایان هر سال تحصیلی و معمولا در تیر ماه در مورد ریاست این شبکه (focal point) تصمیم گیری می شود.

کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین دارای واحد هایی است که بر حسب نیاز در این کمیته تشکیل گردیده اند. در پایان این واحد ها و وظایف هر یک به اختصار شرح داده خواهند شد:

کارگروه ها:

 •       اطلاعات و فناوری (it)
 •        پژوهشی
 •        کارگاه ها
 •        گروه های پژوهشی
 •        روابط عمومی
 •        همایش ها و کنگره ها
 •        مجله

معرفی وشرح وظایف:

کارگروه اطلاعات و فناوری (it):

 • مديريت سايت كيمته تحقيقات و اطلاع رساني فعاليت هاي كميته تحقيات از طريق شبكه اينترنت و ارتباط كميته با سراسر كشور از طريق سايت
 •  برگزاري كلاس هاي آموزشي مرتبط با كامپيوتر و اينترنت
 • رفع مشكلات كامپيوتري كميته تحقيقات دانشجويي و اساتيد و دانشجويان
 • همكاري با بخش هاي ديگر و همچنين شركت در همايش ها و كنگره ها تحت عنوان واحد IT
 • معرفي اساتيد و دانشجويان پژوهشگر و همچنين مراكز تحقيقاتي دانشگاه

کارگروه گروه های پژوهشی:

گروهک های پژوهشی به معنای واقعی کلمه یعنی گروه های کوچک پژوهشی که هدف اصلی ان تشکیل گروه های چند نفری پژوهشی و تحقیقاتی از رشته های مختلف دانشگاه است که با همکاری یکدیگر به ارائه ی طرح های تحقیقاتی می پردازند تا هم از امتیاز طرح های تحقیقاتی و حضور در کنگره ها بهره مند شوند و هم از تجربه حضور در کار، گروهی و ایده های افراد همکار نهایت استفاده را ببرند.

کارگروه روابط عمومی:

در این کارگروه سعی بر آن است که دانشجویان با کمیته ی تحقیقات دانشجویی آشنا و مزایای حضور در آن را بشناسند.

این کارگروه وظیفه ی ثبت نام از دانشجویان ، دریافت گزارش سایر کارگروه ها و تسلیم آن به دبیر کمیته و کارهای مربوط به نامه نگاری ها و دفتر داری را به عهده دارد.

این کارگروه متشکل از ده عضو از دانشجویان دانشگاه هست که زیر نظر مسئول روابط عمومی می باشند.

با کمک این کارگروه و اعضای آن شما میتوانید از محل برگزاری کارگاه ها و زمان آن آگاه باشید و همچنین میتوانید از تصمیمات جدیدی که در شورای مرکزی گرفته میشود آگاهی یابید.

کارگروه همایش ها و کنگره ها :

كمك به سياستگذاري ، برنامه ريزي و انجام فعاليت هاي لازم به منظور ارتقاي كمي و كيفي همايش هاي كميته هاي تحقيقات دانشجويي دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور با بهره گيري از تمامي ظرفيتها وتجربه هاي داخلي و خارجي گردآوري تجارب وسوابق كنگره ها و همايش هاي برگزار شده ي پيشين به منظور استفاده و بهره مندي از آنها در ساير كنگره هاي بين المللي ، كشوري و شبكه اي  گردآوري نظرات ، و انتقادات پيشكسوتان و صاحب نظران كميته تحقيقات دانشجويي در راستاي برگزاري هرچه بهتر كنگره هاي بين المللي ، كشوري و شبكه اي

ارتقا ، يكسان سازي واستاندارد كردن فرآيند انتخاب مقالات ارائه شده در كنگره ، شاخص داوري و نيز قانونمند شدن نحوه ي انتخاب مقالات برتر همياري با دانشگاه ميزبان كنگره ساليانه دانشجويي و كنگره هاي شبكه هاي كميته تحقيقات دانشجويي در هر سال

ارزيابي كنگره ها و همايش هاي دانشجويي برگزار شده  تهيه و تدوين آئين نامه انتخاب داوران همايش هاي ساليانه و بين المللي و پيشنهاد به كميته كشوري تحقيقات دانشجويي جهت تصويب  اجراي تدابير هدايتي و نظارتي شوراي سياستگزاري تحقيقات دانشجويي بر كنگره هاي سالانه تحقيقات دانشجويي ( منطبق بر شرح وظايف شوراي سياست گزاری)

تدوین برنامه های گردشگری

برنامه ریزی و اجرای برنامه های علمی- تحقیقاتی

کارگروه کارگاه ها:

کارگروه کارگاه ها یکی از قسمت های مهم کمیته تحقیقات می باشد ک اعضای آن تمام سعی و تلاش خود را برای برگزاری هرچه بهتر و مفیدتر کارگاه های آموزشی( اعم از پروپزال نویسی،سرچ،endnote ، spss، و…) میکنند که نتیجه این کارگاه های آموزشی آماده سازی افراد توانمند و زبده در زمینه پژوهش و مقالات می باشد


6.0.20.0
گروه دورانV6.0.20.0