• ساعت : ۱۱:۳۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ 
هفتمین همایش و فن بازار ملی سلامت با حمایت وزارت بهداشت برگزار می شود
هفتمین همایش و فن بازار ملی سلامت با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور پس از تاخیر به دلیل همه گیری بیماری کرونا در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش وبدا، دکتر حمیدرضا بنفشه رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با بیان این خبر، گفت: در این دوره از برگزاری همایش و فن بازار ملی سلامت بر نشست‌ها، پنل‌های تخصصی، مسابقه دانشجویی و برقراری زمینه تعامل بین پژوهشگران، فناوران، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تاکید ویژه‌ای شده است.

وی اظهار داشت: تشویق محققان و حمایت از استعدادهای درخشان گامی سودمند در راستای پویایی هر چه بیشتر تحقیقات کاربردی و محصول‌محور است و موجبات پیشرفت و خودکفایی کشور را فراهم می‌کند.

دکتر بنفشه افزود: برگزاری رویدادهای فن بازار به‌منظور توسعه و ترویج فرهنگ فناوری و حمایت از طرح‌های فناورانه بسیار موثر خواهد بود.

وی تصریح کرد: از مهم‌ترین هدف‌های برگزاری فن بازارهای حوزه سلامت، حمایت از تولید دانش بنیان داخلی با گشودن پنجره‌های خرید سازمان‌های دولتی و عمومی بر محصولات تجاری سازی شده و موجود در بازار این نوع از محصولات است.

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه دو سال تاخیر در برگزاری این رویداد انگیزه شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان را برای حضور و مشارکت حداکثری افزایش داده است، عنوان کرد: فن بازار ملی سلامت، مرجع قابل‌اعتمادی برای انتقال اطلاعات میان متقاضیان و عرضه‌کنندگان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود و فضایی است که به طور اختصاصی زمینه را برای مشاوره و اطلاع‌رسانی صحیح در حوزه‌های فناوری سلامت فراهم می‌کند و در نقش یک استراتژی نوین در زمینه توسعه و انتقال فناوری زیستی در کشور به شمار می‌رود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.15.0
    V6.0.15.0