کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین

کمیته تحقیقات دانشجویی واحدی است که در جهت تسهیل تحقیقات و پژوهش های دانشجویی تاسیس گردیده است. کمیته های تحقیقات دانشجویی با هدف آشنا سازی دانشجویان جوان با مساله پژوهش و آموزش پژوهش به صورت علمی و همچنین تربیت پژوهشگران آینده در محیطی علمی و صمیمی تشکیل گردیده اند.

این واحدهای تحقیقاتی در تمامی دانشگاههای علوم پزشکی کشور تاسیس گردیده اند و هر یک در سطح کشور عضو یکی از شبکه های همکار می باشند. این شبکه ها شامل شبکه های همکار تهران، شمال، مرکز، شرق، غرب و جنوب می باشند.

 در پایان هر سال تحصیلی و معمولا در تیر ماه در مورد ریاست این شبکه (focal point) تصمیم گیری می شود.

کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین دارای واحد هایی است که بر حسب نیاز در این کمیته تشکیل گردیده اند. در پایان این واحد ها و وظایف هر یک به اختصار شرح داده خواهند شد:

کارگروه ها:

·       اطلاعات و فناوری (it)

·       پژوهشی

·       کارگاه ها

·       گروه های پژوهشی

·       روابط عمومی

·       همایش ها و کنگره ها

·       مجله

معرفی وشرح وظایف:

کارگروه اطلاعات و فناوری (it):

مدیریت سایت کیمته تحقیقات و اطلاع رسانی فعالیت های کمیته تحقیات از طریق شبکه اینترنت و ارتباط کمیته با سراسر کشور از طریق سایت

۲- برگزاری کلاس های آموزشی مرتبط با کامپیوتر و اینترنت

۳-رفع مشکلات کامپیوتری کمیته تحقیقات دانشجویی و اساتید و دانشجویان

۴-همکاری با بخش های دیگر و همچنین شرکت در همایش ها و کنگره ها تحت عنوان واحد IT

۵-معرفی اساتید و دانشجویان پژوهشگر و همچنین مراکز تحقیقاتی دانشگاه

کارگروه گروه های پژوهشی:

گروهک های پژوهشی به معنای واقعی کلمه یعنی گروه های کوچک پژوهشی که هدف اصلی ان تشکیل گروه های چند نفری پژوهشی و تحقیقاتی از رشته های مختلف دانشگاه است که با همکاری یکدیگر به ارائه ی طرح های تحقیقاتی می پردازند تا هم از امتیاز طرح های تحقیقاتی و حضور در کنگره ها بهره مند شوند و هم از تجربه حضور در کار، گروهی و ایده های افراد همکار نهایت استفاده را ببرند.

کارگروه روابط عمومی:

در این کارگروه سعی بر آن است که دانشجویان با کمیته ی تحقیقات دانشجویی آشنا و مزایای حضور در آن را بشناسند.

این کارگروه وظیفه ی ثبت نام از دانشجویان ، دریافت گزارش سایر کارگروه ها و تسلیم آن به دبیر کمیته و کارهای مربوط به نامه نگاری ها و دفتر داری را به عهده دارد.

این کارگروه متشکل از ده عضو از دانشجویان دانشگاه هست که زیر نظر مسئول روابط عمومی می باشند.

با کمک این کارگروه و اعضای آن شما میتوانید از محل برگزاری کارگاه ها و زمان آن آگاه باشید و همچنین میتوانید از تصمیمات جدیدی که در شورای مرکزی گرفته میشود آگاهی یابید.

کارگروه همایش ها و کنگره ها :

کمک به سیاستگذاری ، برنامه ریزی و انجام فعالیت های لازم به منظور ارتقای کمی و کیفی همایش های کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با بهره گیری از تمامی ظرفیتها وتجربه های داخلی و خارجی گردآوری تجارب وسوابق کنگره ها و همایش های برگزار شده ی پیشین به منظور استفاده و بهره مندی از آنها در سایر کنگره های بین المللی ، کشوری و شبکه ای  گردآوری نظرات ، و انتقادات پیشکسوتان و صاحب نظران کمیته تحقیقات دانشجویی در راستای برگزاری هرچه بهتر کنگره های بین المللی ، کشوری و شبکه ای

ارتقا ، یکسان سازی واستاندارد کردن فرآیند انتخاب مقالات ارائه شده در کنگره ، شاخص داوری و نیز قانونمند شدن نحوه ی انتخاب مقالات برتر همیاری با دانشگاه میزبان کنگره سالیانه دانشجویی و کنگره های شبکه های کمیته تحقیقات دانشجویی در هر سال

ارزیابی کنگره ها و همایش های دانشجویی برگزار شده  تهیه و تدوین آئین نامه انتخاب داوران همایش های سالیانه و بین المللی و پیشنهاد به کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی جهت تصویب  اجرای تدابیر هدایتی و نظارتی شورای سیاستگزاری تحقیقات دانشجویی بر کنگره های سالانه تحقیقات دانشجویی ( منطبق بر شرح وظایف شورای سیاست گزاری )

تدوین برنامه های گردشگری

برنامه ریزی و اجرای برنامه های علمی- تحقیقاتی

کارگروه کارگاه ها:

کارگروه کارگاه ها یکی از قسمت های مهم کمیته تحقیقات می باشد ک اعضای آن تمام سعی و تلاش خود را برای برگزاری هرچه بهتر و مفیدتر کارگاه های آموزشی( اعم از پروپزال نویسی،سرچ، end not ، spss، و…) میکنند که نتیجه این کارگاه های آموزشی آماده سازی افراد توانمند و زبده در زمینه پژوهش و مقالات می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *